Koolimaja, koolimaja, armas oled sa, tahan sinu juurde tulla iga hommik ma ...

Neljapäeval 20.09 toimusid Viljandis Jakobsoni kooli taga Viljandimaa koolide 1.-5.klasside murdmaateatejooksu KV. Väikestest koolidest võttis osa 6 võistkonda. Väga tubli ja raske töö tulemusena saavutasime 4.nda koha.

Võistkonda kuulusid: Janell Jatsõšõn, Laura-Liis Kask, Berit Kald, Reena Reidla, Annabel Valdek, Liis-Mary Meerits, Sten Jatsõšõn, Taavi All, Mihkel Andrejanov, Maikel Andrejanov, Kermo Kessa, Hendrik Takel

Õp. Kelly Vomm

2018 09 20 Murdmaateatejooks Viljandis

19. septembri varahommikul asus Holstre koolipere teele Läänemaale Matsalu rahvuspargi külastuskeskusesse
Esmane peatuspaik oli noorematel õpilastel Lihula rahvamaja. Lihula rahvamajas algas kolmapäeval 16. Matsalu loodusfilmide festival. Avapäeval näidati lastele ja noorte mõeldud loodusfilme.

Nooremad õpilased vaatasid tuntud Eesti loodusfilmide tegija Rein Marani filmi „Peetrike Laanetagusel“. Lahkudes tegime foto koos tuntud loodusmehega.Vanemad õpilased vaatasid USA filmi „Sisalike seadused“.

Edasi suundusime Penijõe mõisa, kus paikneb 2000. aastal avatud Matsalu rahvuspargi külastuskeskus. Matsalu rahvuspark on loodud pesitsevate, sulgivate ja läbirändavate lindude kaitseks. 1976. aastal kanti rahvuspark rahvusvahelise tähtsusega märgalade ehk Ramsari nimekirja. Rahvuspark hõlmab Matsalu lahte, Kasari jõe alamjooksu, kaldaroostikke, üleujutatavat Kasari jõe luhta, rannakarjamaid, puisniite ja umbes 50 meresaart. Matsalu rahvuspargi aladel on hulgaliselt loodusradasid ja 7 linnuvaatlustorni.

Meil oli võimalus matkajuhtide Tiiu ja Virge juhendamisel vaadelda linde Keemu vaatetornist ning muulilt, jälgida pikksilmast sügisrändel olevaid linde.

Söönud maitsva kokatädide tehtud salati ja õp. Aino küpsetatud muffinid, alustasime koduteed.

Täname SA Keskkonnainvesteeringute Keskust meie loodusõppepäeva rahastamise eest.

Irma Tooming, projektijuht

rein maraniga filmifestivalil 2018

1.-4. klass Matsalu Loodusfilmide festivalil koos Rein Maraniga (tagumises reas keskel)

Rohkem pilte pildialbumis (näevad registreeritud kasutajad)

Eesti juubeliaastal pühendatakse meie armsale riigile palju erinevaid sündmusi. Üks sellistest ettevõtmistest on projekt „100 teraviljapeenart“. Agronoom Heino Laiapea algatusena rajati 2017. aasta kevadel 100 peenart kaheksa kodumaise tera- ja kaunviljasordiga, mis õpetab nii külvajaid kui külalisi tundma erinevaid põllukultuure ning mõistma, kuidas tuleb toit meie lauale.

Sellel aastal on juba väga paljudes kohtades rändanud ringi seda projekti kajastav näitus. Nüüd on see jõudnud lõpuks ka meie juurde.

100teraviljapeenart

Juba kaks nädalat on koolis käidud. Siiski oli justkui eile see päev, mil 9 särasilmset uut õpilast alustasid meiega koos oma kooliteed.

Koos lõpuklassiga astusid esimese koolipäeva aktusel pidulikult saali Taivi, Kerli, Viola Maria, Ketlin-Sandra, Maia Sophia, Indrek, Jaroslav, Hendrik, Hendrik-Matheus.

Aktus lillede, aabitsate jagamise, ilusate laulude, lahkete tervitussõnade ja esimese koolikella helinaga – see on traditsioon, järjepidevus. On suur rõõm, et see järjepidevus saab kesta ja meie kooli jagub selliseid toredaid õpilasi.

sept 2018

1. klass

Foto: Andrus Tukk

Kool aastast 1833. Praegune koolimaja vana osa õnnistati sisse 3.novembril 1935.aastal.  Holstre Kool asub looduskaunis kohas Holstre järve kaldal. Kooli ruumides tegutseb ka lasteaed Mõmmik, mis avati 2. septembril 2006. a. 1.septembril 2014.a avati kooli ruumides eelkoolirühm Karukell.

koolimaja

1935

Mida huvitavat oleme teinud?

Pealkirjata2

Lasteaia blogi