Ajaloo- ja loodusõppepäev Läänemaal

Loomise kuupäev 25.10.2020

Oktoobrikuu alguses toimus 5.- 9.klasside õpilastele ajaloo- ja loodusõppepäev Läänemaal.

Algselt  taotlesin SA Keskkonnainvesteeringute Keskuselt toetust kahepäevaseks kevadiseks õppereisiks Kohtla Kaevandusmuuseumisse ja ajaloolisesse Narva linna. Märtsikuus aga muutus olukord keeruliseks ja kevadel jäid kõik planeeritud tegevused ära. Ka sügisel oli ohtlik külastada Ida- Virumaad. Õppeaasta alguses otsustasime õpetajatega, et läheme Läänemaad kaema.

Esmalt osalesime loodusõppeprogrammis „Elu Läänemere ääres“- läbisime matkaraja mööda hilissügist metsa. Õpilaste tähelepanu köitsid metsa all valminud pohlad, erinevad samblad ja samblikud. Mereäärse metsaaluse lõhn oli ka hoopis teistsugune kui meil sisemaal. Vaatamata tuulisele ilmale jalutasime mererannas, vaatlesime randa uhutud karpe, rannal kasvavaid taimi  ja ranna pinnamoodi.

Põnev oli bussi aknast vaadelda Läänemaa maastikku, mis aastatuhandete eest oli mere alt tulnud ja sügise erksaid värve.

Edasi suundusime 13. sajandil rajatud arhitektuuripärli Haapsalu piiskopilinnusesse. Linnus on erinevatel aegadel sõjategevuste käigus kannatada saanud ja siis jälle taastatud ja moderniseeritud. Nägime ajastule omaseid relvi ja kiivreid ning mida oli võimalik katsuda ja tunnetada nende raskust. Küll pidid ikka tugevad mehed olema, kes jõudsid raskeid relvi kanda ja nendega sõdida!

Päeva lõpetuseks külastasime Haapsalu raudteejaama Imperaatori paviljonis asuvat Eesti Raudtee- ja Sidemuuseumi. Erilist tähelepanu pälvis raudteejaama 216 meetri pikkune katusega kaetud ooteplatvorm ehk perroon.

Fotosid õppepäevast saab vaadata kooli fotoalbumist.

Enamuse meie õppepäeva kuludest rahastas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Aitäh!

 

Õp. Irma Tooming

Projektijuht

Viimati muudetud 07.01.2021.