Tartu rahu 100. aastapäeva tähistamine Paistus 14. jaanuar Eve All

2020. aasta 2. veebruaril täitub 100 aastat Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud Tartu rahulepingu allkirjastamisest.

Tartu rahulepingu sõlmimisega 2. veebruaril 1920. aastal tunnustas Venemaa Eesti Vabariigi iseseisvust ja lõppes Vabadussõda. Tartu rahu avas tee Eesti rahvusvaheliseks tunnustamiseks.

Tartu rahulepingule kirjutasid Eesti poolt alla Asutava Kogu liikmed Jaan PoskaAnts PiipMait PüümanJulius Seljamaa ning kindralmajor Jaan Soots.

Üle Eesti tähistatakse Tartu rahu 100. aastapäeva.

Holstre Kool, Paistu Kool ja Paistu rahvamaja tähistavad ühiselt seda tähtpäeva Paistus

Kell 12.00 toimub kogunemine Paistu Vabadussamba juures, et asetada Vabadussõjas langenute mälestuseks samba jalamile lilled.

Kell 12.30 algab kontsert-aktus Paistu rahvamajas. Esinevad Holstre Kooli, Paistu Kooli ja Paistu rahvamaja lauljad, tantsijad.

Ka kõik Holstre Kooli õpilased ja Holstre kandi elanikud on oodatud Paistu seda tähtsat päeva tähistama. Soovijatele korraldatakse valla poolt transport. Selleks peaks enda soovist varakult teada andma kooli huvijuhile.

Üle Eesti tähistatakse Tartu rahu 100. aastapäeva.