Halloween - stiilipäev

N, 10/31/2024 - 00:00

31. oktoobril on Holstre koolis halloweeni teemaline stiilipäev. Pane koolis mask ette või kostüüm selga!

Sügisel algab hingedeaeg, kui kõik rahvad ootavad esivanemaid ja pühakuid teispoolsusest kodu külastama. 2. novembril on hingedepäev ja paljud kodud süütavad omaste meenutamiseks ja kojukutsumiseks küünla. Eesti rahvakalendris on tuntud mardi- ja kadripäeva traditsioon, kus sandid (ingl. 'saint' - pühak) ringi käivad.

Ka halloween (orig. All Hallow's Eve - kõigi pühakute õhtu) on hingedeaja esimene suurem tähtpäev. Tänapäeva läänekultuuris on halloweeni kostüümid üldiselt hirmuäratavad, aga see pole kohustuslik.

Hingedeaeg kestab jõuludeni. Vanasti oli eestlastel kombeks käia sanditamas ka veel jõulude ajal. Kõige tuntum jõulusant on jõulusokk. Jõulusandid on tänapäevaks muutunud jõuluvanaks ja päkapikkudeks, keda kõik lapsed igal aastal ootavad.

Vaata rohkem sündmusi
Avaldatud 02.10.2024. Viimati muudetud 16.10.2024.