Holstre koolis alustas näitering

Loomise kuupäev 13.11.2020

Reedel, 30.oktoobril, alustas Holstre koolis näitering.

Eelmise kuu viimasel reedel seitsmenda tunni ajal said esimest korda kokku näitlemisest huvitatud õpilased, et arutada koos juhendajaga näiteringi eesmärke. Eesmärkideks seati hakata tegema näidendit, käia õppereisidel, õppida teatri ajalugu ning tulevikus osaleda ka kooliteatrite festivalil ja tutvustada mulgi keelt ja kultuuri laiemale publikule.

Näiteringi hakkab juhendama Marju Rebane, kes õpib Viljandi Kultuuriakadeemias kooliteatri juhendajaks. Varasemalt on ta läbi viinud ja korraldanud kogukonnale suunatud pärimuspidusid Valgamaal. Ülikooli õpinguid alustas Marju eesmärgiga saada rohkem teadmisi etenduskunstide valdkonnast. ”Minu jaoks on põnev väljakutse Holstre Kooliteateri loomine, olen seadnud endale eesmärgiks, et draamatunnid peavad õppijate jaoks olema loomingulised ja aktiivõppele suunatud. Kindlasti erineb näitering traditsioonilisest koolitunnist.” ütles ta. Holstre kooli direktor ja huvijuht olid samuti huvitatud sellest, et Holstre koolis oleks kooliteater.

Näiteringi on ootatud kõik õpilased kellel on vähegi huvi õppida näitlemist ja selle telgitaguseid. Ainus tingimus on näiteringis aktiivselt osa võtta, et teistega samal järjel olla. Näiteringi tulekul võiks osata lugeda, kuna muidu võib teksti õppimine keeruliseks minna, kuid vanuselist piirangut pole.

Näiteringi kohtumised toimuvad esialgse plaani järgi sel aastal laupäeviti, 14. ja 21. novembril ning 12. detsembril kell 14.00-16.00.

Artikli kirjutasid meediaringi õpilased

Eeltöö tegid Liis Annus ja Ekke Karu Volmer