Kalad ja lennukid

Loomise kuupäev 04.06.2021

Üks seltskond meie koolist sai maikuus külastada Võrtsjärve õppekeskust ja Eesti Lennundusmuuseumi.

Sel korral oli nendesse põnevatesse paikadesse võimalus minna 3.-6. klassil.

Võrtsjärve õppekeskuses tutvuti giidi abil erinevate mageveekaladega. Võimalik oli oma silmaga näha mitmeid erinevaid elavaid kalaliikide esindajaid. Nende jaoks oli keskuses palju väiksemaid ja suuremaid akvaariume. Kõige rohkem elevust tekitas kindlasti põrandaakvaariumis pesitsev säga, kes meie jalge alt kogu aeg läbi ujus.

Peale kaladega silmast-silma tutvumist täitsid õpilased erinevaid ülesandeid – otsisid erievat infot kalade kohta, püüdsid „kalu“ ja pidid püütud kalade liigi tuvastama, mõtisklesid õigete kalapüügireeglite üle, tuletasid meelde toiduahela jne

Üks põnev osa keskuse külastusest oli kahtlemata sõit parvega. Ilm oli väga ilus ja järvel oli mõnus. Nägime eemal tuttpütte, kajakaid ja Tondisaart.

Kahjuks kooli pildialbumisse said vaid 5.-6. klassi fotod, sest keskuses liiguti erinevate gruppidena.

Järgmiseks viis buss meid Langel asuvasse Eesti Lennundusmuuseumi. See oli põnev koht. Tore oli see, et lapsed olid ise oma giidid, said lennukeid uurida omas tempos ja oma gruppidega. Eksponaate oli seal väga palju, peamiselt sõjalennukid. Vaatmiseks oli välja pandud ka helikopterid, raketid, lennukimootorid ja isegi tank. Oli lennukeid, millele tohtisid lapsed sisse ronida.

Ei saa salata, palava ilma tõttu oli ka jäätise ostmise võimalus üks suurematest tõmbenumbritest selles muuseumis. Siiski on kindel, et nendele uhketele lennukitele mõeldakse tagantjärele veel koduski. Ehk avastas mõni õpilane endas ka lennundushuvi.

Muide, lennundusmuuseumis korraldatakse Eesti Lennupäevasid ja sellel aastal toimuvad need 7.-8. augustil.

Aitäh õpetaja Irmale põneva päeva korraldamise eest!

Viimati muudetud 07.11.2021.