Kalevipoeg

Loomise kuupäev 25.04.2022

Võib-olla te ei teadnudki, et meie koolis tegutseb näitering ja nad on selgeks saanud uue näidendi - „Kalevipoeg“.

See räägib loo sellest, kuidas sortside kamp Kalevipojale suppi keetis. Sortsid on Vanapagana ehk vanatühja lapselapsed, kes unistavad maisest elust, kuid alluvad ikka veel Vanaisa taktikepile ning peavad tema reeglite ja kommete kohaselt allmaailmas elama. Kord suutsid neli sortsi Tukk, Lakk, Vunts ja Habe Vanaisa põhjalikult välja vihastada ning viimane saatis nad karistuseks maa peale inimeste sekka tööd tegema, et nad õpiksid paremini inimeste hingeelu mõistma ja enda kohta siin (all)maailmas.

Selle loo on kirjutanud "Kalevipoja" ainetel kooliteatri juhendaja Marju Rebane.

Noored näitlejad Rahel, Heleriin, Katharina, Maia, Viola ja Laura andsid meile kaks etendust – 1.-5. klassile ja 6.-9. klassile.

Koos publikuga oli saalis ka meie kooli õpetajatest koosnev žürii ja peale teist etendust anti välja erinevad näitlejapreemiad.

Aitäh näitlejatele ja juhenda Marjule toreda elamuse eest!

Foto; kuvatõmmis videost

Viimati muudetud 12.06.2022.