Näitus "Keelesugulus"

Loomise kuupäev 11.10.2022

10.-11. oktoobril oli meie koolis külas Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus "Keelesugulus"

Näitus tutvustab soome-ugri ja samojeedi rahvaid, keda seob omavahel keelesugulus. Stendinäitus koosneb lühikestest ülevaatlikest tekstidest iga uurali rahva kohta eraldi ning erinevatel aegadel tehtud fotodest. Valdav osa näitusepilte on pärit ERMi fotokogust ning tehtud ERMi teadurite ja fotograafite poolt; üksikuid vanemaid fotosid on saadud vahetusena Soomest, Venemaalt, Ungarist ja mujalt ning osa soomeugrilaste tänapäeva kajastavaid  pilte on pärit Eesti noorema põlvkonna uurijate erakogudest. Meeleolukate piltide keskmes on soomeugrilased oma igapäevastes tegevustes neid ümbritsevas keskkonnas.

Näituse juurde kuulub ERMi ja Regio koostööna valminud soome-ugri ja samojeedi rahvaste asualade kaart ühes uusima infoga nende rahvaste arvukusest.

Näituse koostajad: Svetlana Karm, Indrek Jääts ja Laur Vallikivi

Kujundus: Jane Liiv

13.-14. oktoobril on võimalik näitust näha Paistu Koolis ja 17.-30. oktoobril Paistu Rahvamajas

Viimati muudetud 22.12.2022.