Oleme koolitatud kätepesijad

Loomise kuupäev 10.03.2020

Üheks väga oluliseks probleemiks meie väikses Eestis, nagu juba väga paljudes riikides, on koroonaviiruse levik. Üks väga oluline asi, mida enda kaitsmiseks teha saame, on käte pesemine. Meie võtsime selle selgeks õppimise tõsiselt ette ja tegime läbi lausa selleteemalise koolituse. Seda oli meile õpetama tulnud MTÜ Väärtusta Elu esindaja Elis Hainsoo. Läbi haarava loengu omandasime teadmised selle kohta, miks on kätepesu oluline. Saime ka oma seniseid kätepesu oskuseid testida. Seda tehti UV lambi abil. Lõpuks tuli igal osalejal õigete võtetega käed ära pesta. Uuesti lambi all kontrolli teha ei jõutud, kuid kindlasti oleks tulemused tulnud paremad kui esimesel katsel.

On tõestatud, et käte pesu sooja vee ja seebiga on kõige efektiivsem meetod bakterite eemaldamiseks kätelt. Isegi desifitseerimisvahendid jäävad sellele alla.

Seega, peskem käsi!

Viimati muudetud 16.03.2020.