Väike õue smuutikohvik

Loomise kuupäev 02.06.2021

Lastekaitsepäeva puhul korraldasid lasteaed ja külaselts koolile toreda päeva. Vahetundides said kõik klassid ja lasteaiarühmad kordamööda valmistada smuutit ja ka maitsta. Seda põnevat jooki tuli teha selle retsepti järgi, mis oli võitnud Holstre lasteaia retseptikonkursi. Ilus roheline Kreeda ja Kauri pere poolt konkursile saadetud smuuti maitses tõesti võitjavääriliselt.

Smuutipäev oli üks osa Holstre lasteaiale suunatud projektist „Köögivilja teekond söögilauale läbi praktiliste tegevuste“ (PRIA, Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus).

"Väike õue smuutikohvik" oli lasteaial plaanitud läbi viia emadepäeva matkal. Kuna matk ära jäi, oli edasi just lastekaitsepäev see õige päev selleks maitsvaks ettevõtmiseks.

Suur tänu külaseltsile, kes ostis kringli, puu- ja köögiviljad ning Sirlele ja Kadile, kes nägid vaeva komponentide ettevalmistamisega, et meil smuuti tegemine ladusamalt läheks.

Lastele meeldis smuuti väga ja pakuti välja, et mõnel hommikul võiks see „hommikuampsuks“ puuvilja asemel olla.

Selle PRIA rahastatud projekti raames külastasid lasteaiarühmad Holstre aiandit, rajasid omale „Tootsi peenrad“ ja 1.-5. klass saab võimaluse järgmisel nädalal külla minna Nopri tallu, et tutvuda toidutootmisega.

Smuutipäeva retsept:

1 peotäis värsket spinatit

1 suurem banaan

1 pirn

1/2 laimi mahla

Ca 400 ml vett

Hea kui banaan ja pirn on eelnevalt külmutatud, siis hea tekstuur.

Proovige järele! See on tõesti hea!

Viimati muudetud 07.11.2021.