Digimaailm abiks õppimisel

Loomise kuupäev 01.04.2021

Nutikas ajastu toob nutikaid lahendusi ka õppimisse. Tänapäevases digimaailmas on internetis saadaval väga palju erinevaid õpikeskkondi, mis teevad lastele õppimise mugavamaks ja atraktiivsemaks.

Meie kool kasutab matemaatika õppimisel aktiivselt kahte toredat võimalust - Eduten Playground ja Nutisport

Eduten Playground töötati välja Soomes Turu Ülikoolis ning on digitaalne töövahend, mille vahendusel on võimalus tehisintellekti vahendusel õppida ja õpetada. Eduten on Soome haridustehnoloogia ettevõte, mille missioon on aidata õpilastel saavutada oma akadeemiline potentsiaal. Eduten Playground on hakanud levima üle maailma, näiteks kuuluvad Eduteni kasutatavate riikide hulka India, Tai, AÜE, Katar, Vietnam, Argentina ja Mehhiko, Malaisia, Nepal, Rumeenia, Kasahstan, Leedu, Hongkong, Rootsi, Suurbritannia, Austraalia ja Eesti. Lisaks matemaatikas tuntud oskustele, arendab Eduten Playground ka 21. sajandil vajalikke oskusi, näiteks motivatsiooni, enesekindlust ja tehtud vigadega toimetulekut.

Nutisport on keskkond, mis on loodud matemaatika õppe toetamiseks. Keskkond on kujundatud linnana, kus on tänavad (näiteks Geomeetria) ja majad (näiteks kolmnurk). Platvorm võimaldab harjutada ja võistelda erinevatel vanusegruppidel ja erinevatel valdkondadel matemaatikas. Nutisport on ülesehitatud õppekavale ning toetab igakülgselt digipädevuste arengut. Nutispordi matemaatika maju kasutas eelmisel õppeaastal 113 kooli ja ligi 13 000 õpilast. Andmebaasi salvestus ligi 465 000 treeningkatse tulemust.

Viimati muudetud 25.05.2021.