Holstre koolis on nupukad õpilased

Loomise kuupäev 05.04.2023

Kuigi täieliku arusaamiseni on veel päris pikk tee, on siiski meie kooli õpilased hakanud mõistma, et matemaatika ei ole lihtsalt tüütu tund tunniplaanis, vaid üks väga tõhus ajutreening.

Küllap on ka just see motiveerinud õpilasi osalema erinevatel selle ala võistlustel.

21. märtsil käis meie kooli esindus Pärnus Sütevaka Humanitaargümnaasiumis Nutispordi piirkonnafinaalis. Võistkonna koosseisu kuulusid Adeele, Sten, Ekke Karu, Taavi ja õp Kädi-Liis Ilves. Ennast sai proovile panna neljal erineval peast arvutamise alal 40 minuti jooksul.

Võistlustulemused oma vanuseastmetes:

Adeele- 5 (24). koht,

Sten- 8. koht,

Ekke Karu - 5. koht,

Taavi- 4 (14). koht,

õp Kädi-Liis- 4 (16). koht.

Sulgudes on kohad vabariiklikus arvestuses.

30. märtsil Viljandi Paalalinna koolis Tartu Ülikooli korraldatud Nuputa matemaatikavõistluse piirkonnavoorus olime samuti kohal. Oma oskusi näitasid 5. -6. klassi võistkonnas Maia Sophia, Hendrik, Marten ja Ako ning 7. klassi võistkonnas Andre, Karmo ja Sten.

5.-6. klassi võistkond saavutas 12. koha, 7. klassi võistkond 8. koha.

Igal aastal on meie kool osa võtnud Känguru nuputamisvõistlusest. Nii ka sel aastal. 16. märtsil osales Kängurul suisa üks viiendik kooli õpilastest. Parima tulemuse oma vanusegrupis saavutasid Ako (kategooria: Benjamin) ja Andre (kategooria: Kadett).

Kokku oli osalejaid 22581 õpilast 406-st erinevast koolist.

 

Pildil: Adeele, Ekke, õp Kädi-Liis, Taavi ja Sten Nutispordi võistlusel Pärnus.

Viimati muudetud 15.05.2023.