Holstres mängiti Mulgimaa Peremängu

Loomise kuupäev 06.09.2020

Võtsime oma kooliga osa Mulgimaa Peremängu Paistu kihelkonna päevast. Pakkusime külastajatele erinevaid tegevusi. Viltimises said soovijad endale valmistada kõristeid ja võtmehoidjaid ning kividele maalimise töötoas kaunistada endale kivi just sellisena, nagu hing ihkas. Taimetoas ootasid huvilisi päris elus taimed, vanade asjade näitusel erinevate ajastute põnevad asjad ja jahitoas uhked trofeed jahimehejuttudega. Muusikahuvilised astusid läbi kandletoast, kus tehti tutvust väikekandle mängimisega. Jututoas kuulati Juhan Kunderi jutte. Õues maja ees ootasid julgemaid mängijaid kompad, et nende peal kõndimist harjutada. Maha peeti ka geopeitus Holstre moodi. Magasiaitki ootas külalisi ning pakkus neile tutvumist Mulgimaa ja mulgi keelega. Lisaks said magasiaida külastajad vaadata videonäitust kohalikust külaelust läbi aastate. Süüa pakuti koolimajas ikka ka. Selleks oli loomulikult mulgi puder. 

Terve päev oli täis mõnusat saginat. Aitäh, kõikidele külalistele, kes võtsid osa Mulgimaa Peremängust ning kes leidsid aega ka meie koolimajast ja magasiaidast läbi tulla!

Mulgimaa Peremängu Paistu kihelkonna päevast võtsid mängipaikadena osa veel Paistu Kirik, Vana- Vallamaja talu Sultsi külas, Heimtali mõis ja Heimtali Loomestuudio.

 

Viimati muudetud 01.01.2021.