Jõulud Holstre Koolis

Loomise kuupäev 25.12.2023

Vaheaeg ja pühad on täies hoos. Jõulud ja aasta lõpp on alati hea aeg, mil kokku võtta ja meenutada toredaid tegemisi ja saavutusi. Võtame meiegi sel ilusal ajal kokku jõulukuu Holstre Koolis. 

Detsember algab helgete advendihommikutega, seda ka meie koolis. Kolmel hommikul saime koolis kokku jõulukuuse juures ja veetsime infovahetunde veidi teisiti. Lisaks tavapärasele info vahetamisele saime kuulata õpilaste ilusaid luuletusi, laule ning pillimängu. Teisel advendil tulime kooli ka vahvate jõulukampsunite ja nendele lisanduvate tulede ja viledega. 

Peale teist adventi saime ka 12.12 kuulata kaunist advendikontserti, kus esinesid õpilased nii laulude kui pillidega. 

Viimane poolik nädal enne vaheaega oli täis õhinat ja erinevaid tegevusi. Esmaspäeval korraldas Holstre Kooli LKK meeskond aktiivsed vahetunnid, mil õpilased said vahetundides otsida usinate päkapikkude poolt peidetud käbisid. Päkapikud on muidugi krutskeid täis ning käbid olid erineva väärtusega - erinevat värvi käbid andsid erinevaid punkte. Õpilaste aktiivsus oli suur ja oli lust vaadata säravaid noori käbisid otsimas. Samuti sai sel nädalal lõpu Jõulusopsu võistlus, mis sai alguse juba nädal varem. Nii õpilased kui õpetajad said enda täpsust ja korvpalli käsitlemise oskust näidata. Võistlus oli tasavägine ning esikolmiku kohtadel oli vaja nii mõnelgi oma sooritust korrata või üle teha, et välja selgitada parimatest parimad. 

Teisipäeval toimus teistmoodi koolipäev, kus ainetunnid olid asendunud põnevate töötubadega erinevatest valdkondadest. Meie vägevad õpetajad ja sõbrad panid kokku järgmised töötoad: 

*Minu vahetusaasta- Teine kooliaste sai kuulata põnevaid kogemusi vahetusaasta kohta õpetaja Kelli käest. Loodetavasti sai nii mõnigi indu, nippe ja teadmisi, et ise selline põnev teekond ette võtta ja maailma avastama minna. 

*Teaduslabürint- Õpetaja Kädi-Liis, Kristi ja Marika olid kokku pannud vägeva labürindi, mis on inspiratsiooni saanud Rakett69 projektist. Töötuba koosnes kolmest erinevast toast, kus sai panna proovile oma teadmised ja uudishimu nii loodusõpetuse, inimese õpetuse, bioloogia, füüsika, keemia, matemaatika ja teistegi teadusharude osas. Sai lahendada mõistatusi, nuputada läbi katsetuste lahendusi ja palju muud. Loodame, et see sütitas nii mõnelgi huvi teadusvaldkonna vastu!

*Jõulukaunistuste töötuba- Õpetaja Anneli oli kokku pannud vahva töötoa, kus õpilased said lustida erinevate materjalidega ning luua ilusaid ja põnevaid jõulukaunistusi, mis tooks rõõmu nii endile kui teistele.

*Piparkookide kaunistamine- Õpetaja Aino tuli taas traditsioonilise ja palavalt armastatud töötoaga, kus õpilased said mõnusalt aega veeta piparkoogi hõngulises töötoas ning oma magusat loomingulisust välja lasta. 

*Kehakoorijate töötuba- Nooremad klassid teavad õpetaja Marget juba päris hästi, kuid seekord oli võimalus ka vanematel klassidel õpetajaga lähemalt tuttavaks saada. Paljudele võis tulla üllatusena, et lisaks armsale õpetajale on Marge ka õppinud kosmeetikuks. Seega said õpilased osaleda töötoas, kus professionaalne kosmeetik õpetas tegema kodustest vahenditest endale kehakoorijaid. Lisaks põnevatele teadmistele, mida töötoas omandatud sai, said kõik endale koju kaasa ka enda valmistatud kehakoorijad ning Stuudiumist võib leida ka nende retseptid, et saaksite ka edaspidi kodus katsetada!

*Õngitsemine jääaugus- Ilmataat kahjuks meie plaanidega küll ei arvestanud ja otsustas meie armsal järvel oleva jää ohtlikult õhukeseks sulatada. Sellest hoolimata kanged mulgid ei ehmu ja korraldasime oma plaanid veidi ümber. Õpilased jääle ei läinud, kuid tekkis hea võimalus kuulata ja näha jääl käimise turvalisusest ja ohtudest ning loomulikult ei jäänud õnged seinale rippuma, ebasoodne ilm õpilaste õngitsemist ei takistanud!

*Liikumismängud- Sarnaselt õngitsemisele jäi ära plaan õues aktiivseteks mängudeks, kuid meie õpetajad on samuti kanged mulgid ning neid ei heiduta plaanide muudatused. Õpetaja Anett ja Maria-Maarja viisid läbi terve päev spordisaalis erinevaid põnevaid liikumismänge, kus õpilased said käiku panna enda erinevad oskused ja tunda rõõmu liikumisest!

Lisaks kõikidele põnevatele töötubadele toimusid terve päev ettevalmistused meie jõulupeoks, kus kõik klassid ning näidendis osalevad õpilased said teha peaproove oma esinemisteks.

See kõik kulmineerus kolmapäeval toimuva õdusa päevaga. Kuid veel enne kui algas kiire sagimine jõululõunaks ja jõulupeoks, käisid 6. klassi tüdrukud väiksel väljasõidul. Nimelt kogus Holstre Kool Viljandi loomade varjupaigale annetusi ning selline tähtis päev tundus kõige õigem aeg meeles pidada endast nõrgemaid ja abi vajavaid loomi. Seega kogusime kokku annetused ja tegime rõõmu loomade varjupaiga elanikele, kes olid väga tänulikud, et Holstre Kool jätkab enda ilusat traditsiooni nendega koostööd tehes.

Päev möödus linnulennul ning Holstre koolipere sai kokku ning nautis veel viimast lõunat enne vaheaega. Koolimaja oli paksult jõululõhna ja ootusärevust täis. Päeva jäi lõpetama kauaoodatud jõulupidu. Jõulupidu algas meie julgete õpilaste ja õpetaja Chätlyni lavastatud näidendiga Lotte imelised jõulud. Näidendi lõpus saabus ühise laulu saatel ka kauaoodatud jõuluvana. Koos jõuluvana ja õpetaja Sirje sõnavõtuga nägid esimest korda ka ilmavalgust Holstre Kooli kalendrid, mida kaunistasid meie õpilaste erinevad kunstiteosed. Sellele järgnes õhtu üks põnevamaid osasid, kus õpilased said enda pika ettevalmistusega tehtud etteasteid esitlema hakata. Sel aastal said kõik klassid pakkide lunastamiseks luua etteasted playback-i vormis ning teemaks olid muusikalid. Õpilased olid näinud palju vaeva, nägime väga erinevaid muusikale, kostüüme, lavalisi liikumisi ja üllatusi. Lisaks õpilastele ei saanud muidugi õpetajad jätta esinemise võimalust kasutamata - kõik teavad ju, et õpetajad on edevad, eksole! 

Esinemised esinetud, kingipakid jagatud, jõuluvana pikale teele saadetud, said kõik nautida oma raske töö vilju, istuda oma klassikaaslaste juurde, jagada omavahel kinke ning muljeid pikast päevast ja möödunud aastast.

Holstre koolipere tänab kõiki, kes jõu ja nõuga olid abiks sellel kiirel, kuid ilusal ajal! Soovime teile ilusaid pühi, kus saaksite oma kallite inimestega aega veeta, puhata, meenutada oma saavutusi ja kordaminekuid ning teha vägevaid plaane järgnevaks aastaks! Aitäh teile!

Viimati muudetud 09.01.2024.