''Prügiretseptid 2023''

Loomise kuupäev 31.10.2023

Juba teist aastat toimub Tallinna Tehnikaülikoolis loovtööde võistlus «Prügiretseptid 2023», mille käigus valmistab üle poolesaja Eesti koolide 5.–9. klasside õpilast vanadest tootmis- ja olmejäätmetest uusi tooteid. Pärast võistlust koostatakse valminud töödest omapärane retseptiraamat. - Postimees Haridusportaal 

Ka meie julged noored võtsid sellest osa ning olid enda ettevõtmistes väga edukad! Loovtöö jaoks anti neli kategooriat: mäng ilma internetita, abivahend õpetajale, kriisiolukorras kasutatav ese ning muusikariist. Meie 7. klassi neli poissi - Kaur, Reinhard, Marten ja Joonatan suutsid enda kiire ja nutika taibuga luua kaks ühes. Sihtisid esmalt mängu, kuid leiutamise käigus tuli välja, et nad lõid ka abivahendi matemaatika õpetajale! Välja tuli ''Viska ja arvuta'' mäng, mille valmistamiseks kasutati vana vihmavarju, jogurtitopse, fooliumit, kummipaelu ja porolooni. Mängu eesmärgiks on kokku saada täpselt 100 punkti ning selleks on vaja pall visata õigetesse topsidesse. Erinevate topside juures on erinevad punktid, mida vastavalt asukohale vastava numbriga korrutada. 

Leiutamise käigus käisid juba žürii liikmed uudistamas ja vaimustumas geniaalsest lahendusest, mille õpilased välja mõtlesid. Lihtsate vahenditega, lihtsa lahendusega väga efektiivne mäng. Päeva lõpus toimus ka meeskondade loovtööde esitamine kogu saali ees. Meie õpilased said žüriilt taas kiita hea lahenduse ja idee poolest ning samas toodi välja väga hea müügitöö oskus.

Lisaks oma töö esitlemisele, andis Marten ka ERR-ile intervjuu, mis kajastus sama päeva õhtuses AK-s ning järgmisel päeva hommikul toodi Terevisioonis poiste töö esile. 

Auhinnad anti välja kolmes kategoorias: kõige originaalsem lahendus, kõige ilusam lahendus ja parim tehniline lahendus. Žürii hindas meie tööd kõrgelt, pingutused kandsid vilja ning poiste töö sai ''kõige ilusama lahenduse'' tiitli! 

Projekt võetakse kokku prügiretseptide raamatuga, kus leiab retsepte, mille järgi ka kodus endale samasugused leiutised luua. Meie retsept on ka koolis matemaatika klassi seinal, et ka teised saaksid kodus järele proovida!

Palju õnne ja kõrget lendu ka edaspidiseks!

Viimati muudetud 31.10.2023.