Raske õppustel, kerge lahingus

Loomise kuupäev 02.10.2022

Kas sa tead, mis on HOLP? See sõna kõlab lõbusalt, kuid tegelikult on väga tõsine asi – hädaolukorra lahendamise plaan. Kõikidel asutustel peaks see olemas olema. Meie koolil on. Plaan on sisukas. Neis on käitumisjuhised erinevateks kooli puudutavateks hädaolukordadeks, olgu see siis tulekahju puhkemine või pommiähvardus. Plaani järgi on kõik lihtne ja arusaadav. Selgus, et praktikas see siiski nii ei ole.

Õnneks ei saanud me teada seda läbi õnnetuse. Holstre ja Saarepeedi Kooli õpetajad võtsid 30. septembril osa Abi ABC õppustest. Viljandi Kesklinna koolis lavastatud hädaolukordades tuli meil õigesti reageerida koolitulistamisele, minestanud õpilastele, tulakahjuhäirele, tõukeratta õnnetuses vigasaanutele, lasteekskursiooni bussiõnnetusele. Sellele lisaks harjutasime hädabinumbrile helistamist ning õppisime tuld kustutama, metsas ellu jääma ja tõukerattaga seonduvaid reegleid tundma.

Tuleb tunnistada, et hinnet „5“ me oma hädaolukordade lahendamise eest ei oleks saanud. Eks see ju olegi Abi ABC eesmärk - näidata, et ei piisa ainult paberile trükitud plaanist direktori kabinetis.

Aitäh Abi ABC korraldajatele ja asjalikele tegevuste läbiviijatele, selle sisuka päeva ja kasulike õpetuste eest.

Eve All

Holstre Kooli huvijuht

 

Pildil Abi ABC õppuse läbinud Saarepeedi ja Holstre Kooli meeskonnad koos Naiskodukaitse esindaja Kai Kannistuga. Foto Anu Kivi

Viimati muudetud 22.12.2022.